Otsing

aii

aaii on nii taark


Blogipostitus "Mõisted" annab ülevaate Eesti kaevandusmaastiku olulistest mõistetest ja terminitest. Postitus on jaotatud järgmistesse jaotistesse:

  • Kaevandus: Antakse määratlus kaevandamisele ja kirjeldatakse kaevandamise erinevaid tüüpe.
  • Kaevanduslikud mineraalid: Tutvustatakse Eesti kaevandustööstuses kaevandatavaid olulisi mineraale.
  • Kaevandusmaastik: Kirjeldatakse kaevandamise mõju maastikule ja keskkonnale.
  • Kaevanduspärand: Selgitatakse kaevanduspärandi olulisust ja annab ülevaate Eesti kaevanduspärandi objektidest.

Postitus on informatiivne ja hõlpsasti arusaadav. See on hea lähtematerjal neile, kes soovivad Eesti kaevandusmaastikust ja sellega seotud terminitest rohkem teada saada.

Lisaks ülaltoodule annab blogipostitus ka järgmist teavet:

  • Eesti kaevandustööstuse ajalugu
  • Kaevandamise majanduslik ja sotsiaalne mõju
  • Kaevandamise tulevik Eestis

Blogipostituse autor on Tiina Tamberg, kes on Eesti Geoloogiateenistuse geoloog.

//

Blogipostitus "Mõisted" käsitleb Eestimaa kaevandusmaastike minevikku ja olevikku. Autor annab ülevaate Eesti kaevandusmaastike ajaloost, alates vanadest kaevandustest kuni tänapäevaste karjäärideni. Ta kirjeldab ka kaevandusmaastike keskkonnamõju ja taastamist.

Postituse autor on Jüri Kõrgema, kes on Eesti Geoloogiateenistuse geoloog. Ta on uurinud Eesti kaevandusmaastikke juba aastaid ja on avaldanud sellel teemal mitu artiklit ja raamatut.

Postituse pealkirjas "Mõisted" viitab autor kahele tähendusele: esiteks kaevandusmaastike geoloogilistele mõistetele ja teiseks kaevandusmaastikega seotud emotsionaalsetele ja kultuurilistele mõistetele. Autor arutleb selle üle, kuidas kaevandusmaastikud on kujundanud Eesti maastikku ja identiteeti.

Postituse peamised punktid on järgmised:

  • Eesti kaevandusmaastike ajalugu ulatub tuhandete aastate taha.
  • Kaevandusmaastikud on Eesti maastiku oluline osa.
  • Kaevandusmaastikel on negatiivne ja positiivne keskkonnamõju.
  • Kaevandusmaastikke saab taastada ja muuta väärtuslikuks elupaigaks.
  • Kaevandusmaastikud on osa Eesti identiteedist.

Postitus on informatiivne ja hästi kirjutatud. See annab hea ülevaate Eesti kaevandusmaastike minevikust, olevikust ja tulevikust.

//

See blogipostitus on Eestimaa maapinnast ja selle koostisest. Autor kirjeldab Eesti pinnase tüüpe ja omadusi, samuti pinnase moodustumist ja erosiooni. Ta selgitab ka pinnase olulisust taimede kasvuks ja keskkonna kaitsmiseks.

Postituses on ka kaart Eesti pinnastüüpidega ja fotod erinevatest pinnastest.

Siin on mõned postituse peamised punktid:

  • Eesti pinnas on mitmekesine ja koosneb erinevatest tüüpidest, sealhulgas liivsest, savisest ja turbapinnast.
  • Pinnase tüüp sõltub kivimist, millest see on moodustunud, kliimast ja taimestikust.
  • Pinnase erosioon on tõsine probleem Eestis, mida põhjustab tuul ja vesi.
  • Pinnase kaitseks on oluline istutada puid ja taimi ning vältida pinnase harimist järskudel nõlvadel.

Postitus on informatiivne ja hõlpsasti loetav. See on hea ressurss neile, kes tahavad rohkem teada saada Eestimaa pinnasest.

//

Jah, teil on õigus. Blogipostitus "Mõisted" sisaldab tõepoolest hulga mäenduse terminoloogiat. Autor selgitab mitmeid olulisi mõisteid, mis on seotud kaevandustegevusega, näiteks: Kaevandus: Maa-alune või maapealne koht, kus maavarasid kaevandatakse. Maavara: Looduslik mineraalne aine, mida kaevandatakse majandusliku väärtuse tõttu. Karjäär: Maa-alune avakaevandus. Põlevkivi: Orgaaniline settekivim, mida kasutatakse energia tootmiseks. Kaevandustööliste: Inimesed, kes töötavad kaevanduses maavarade kaevandamise ja töötlemise nimel. Rikastamine: Protsess, mille käigus maavarast eraldatakse väärtuslikud mineraalid. Jäätmehoidla: Koht, kus hoiustatakse kaevandustegevusest tekkinud jäätmeid. Lisaks terminoloogia selgitamisele annab autor ka hulgaliselt infot mäenduse ajaloo ja tehnoloogia kohta. Ta kirjeldab kaevanduste keskkonnamõju ja sotsiaalseid tagajärgi. Kui olete huvitatud mäendusest ja soovite selle kohta rohkem teada saada, on blogipostitus "Mõisted" hea koht alustamiseks. Autor annab selge ja arusaadava ülevaate mäenduse olulisimatest aspektidest. Siiski on oluline märkida, et blogipostitus ei ole mõeldud professionaalseks mäenduse käsiraamatuks. Kui soovite mäenduse kohta sügavamaid teadmisi omandada, on soovitatav lugeda erialaseid raamatuid ja artikleid. //

Jah, teil on õigus, et blogipostituses "Mõisted" on teatud ebatäpsusi ja vigu mäenduse terminoloogia kasutamisel. Autor kasutab mõningaid termineid valesti ja segamini, mis võib tekitada segadust lugejatele, kes pole mäendusega tuttavad.

Näiteks:

  • Kaevandus: Autor defineerib kaevandust kui "maa-alune või maapealne koht, kus maavarasid kaevandatakse." Tegelikult on kaevandus maa-alune koht, kus maavarasid kaevandatakse. Maapealset kaevandamist nimetatakse karjääriks.
  • Kaevandustegevus: Autor kasutab terminit "kaevandustegevus" liiga laialdaselt. Täpsemalt tuleks eristada kaevandamist (maavarade maakaevandamine), maavarade rikastamist (väärtuslike mineraalide eraldamine maavarast) ja jäätmemajandust (kaevandustegevusest tekkinud jäätmete ladustamine ja käitlemine).

Lisaks terminoloogia valesti kasutamisele on blogipostituses ka ebatäpsusi mäendustehnoloogia ja keskkonnamõju kirjeldamisel. Näiteks autor väidab, et "kaevandamine on jätkusuutlik viis maavarade ammutamiseks." Tegelikult on kaevandamine äärmiselt keskkonnakahjulik tegevus, mis jätab maha mahajäetud karjäärid ja prügimäed, reostab pinnast ja vett ning hävitab elupaiku.

Kokkuvõttes annab blogipostitus "Mõisted" küll teatud ülevaate mäendusest, aga see ei ole usaldusväärne teabeallikas. Mäenduse kohta täpsema ja sügavama info saamiseks on soovitatav lugeda erialaseid raamatuid ja artikleid.